Chladnička

27. února 2017 v 11:47 | Prdlá Prvomatka |  Jen tak se trochu vypsat....
Umírá nám chladnička. Budiž jí ke cti, že tak činí pozvolna a opatrně, tedy nám dala, holka zlatá, dost připravovacího času. Nejprve se začala na dně objevovat voda. Vyčistili jsme co se dalo, přerovnali obsah, snížili teplotu a spokojeni s dobře vykonanou prací jsme koukali, jak hladina pod fošíky se zeleninou utěšeně stoupá. No dobře. Koupíme novou. Jednou. Někdy.
To bylo před půl rokem.
Než jsme se rozhoupali, poněvadž není horší činnosti než vyhledávat elektrospotřebiče na internetu, chladnička poslala novou výzvu. Jednoho krásného večera jsem se pokusila její dveře zavřít a ouha, ono to nešlo. Ba naopak, vrátka se tvrdošíjně otvírala navzdory mé snaze je dovřít, a při jakémkoli pokusu o záchranu uvnitř se kazících jogurtů vystavovala mé paže čím dál větší námaze. Až v tom starém, třináctiletém pantu luplo a mně se do dlaně vysypal jeho plastikový obsah. Bylo mi naprosto jasně sděleno, že tady končí veškerá legrace.

Nutno podotknout, že vlastníme zázrak moderní techniky, tedy ledničku vestavnou. Já osobně bych si ji nikdy do kuchyně nedala, tuto jsem zdědila a po současných zkušenostech bych si raději ruce ukousala, než zabudovávat chladničku do dřevěné skříně. To není nic proti původní majitelce kuchyně, nemohla vědět, že ji jednou zdědí intelikent.
Kromě toho, že vestavba pěkně vypadá, nemá tento počin vůbec žádné další plusy, naopak mínusů je tolik, že bych nejraději obeslala Whirpoola, Liebherra i Beko, aby tento ďábelský vynález stáhli z trhu. Chladničky jsou malé, na prodejnách se téměř nevystavují, neb bez své překližkové krabice jsou ošklivé a tímto své rozměry úzkostlivě tají, tedy budoucí majitel nemá jak zjistit, zda mu spotřebič do skříně sedne či ne.

Není jednoduché v době moderní techniky, mobilních telefonů a internetu objednat si nový kus, pokud starý odejde. Nedejbože, kdyby si zákazník přál, aby firma chladničku zabudovala a starou si - považte! - odvezla s sebou. Nelze. Sice se na téměř všech e-shopech píše, že tyto služby samozřejmě k dispozici jsou, místy i zdarma, ale pravda, vážení, pravda je úplně jinde.

Po mnoha a mnoha hodinách strávených čučíc do monitorů svých notebooků jsme ji našli. Krásnou, bílou, vestavnou ledničku od Bosche. Výška spotřebiče - OK. Šířka - OK. Hloubka taky fajn. Když jsme se pokusili najít rozměry dvířek, poněkud jsme narazili, ale podle obrázku jsme kupovali némlich to samé, co nám stojí v kuchňské lince, tedy nebude problém. Abychom si byli úplně jisti, oslovili jsme zákaznickou linku, zda by bylo možné, aby nějaký snaživý brigádník seběhl do skladu a dveře nám přeměřil. Nožičky by jim prý musely upadnout, nejde to. Dobrá. Tak my to riskneme.

První překážka byla zdárně za námi, byl čas poprat se s callcentrem. Moc milá paní nám zavolala, že prý se v systému dočetla, že bychom chtěli ledničku a kdy bychom ji tak asi rádi obdrželi? Po odpovědi, že jde o jídlo, tedy nejlépe za hodinu, jsem se dozvěděla, že si můžu nechat leda zdát, nejbližší závoz je za čtyři dny. Ach jo. No tak jo, no. Další dotaz zněl, kdy bych ji měla ráda zabudovanou? - No, za ty čtyři dny, ne?
- Ne.
Externí firma, která e-shopu poskytuje své laskavé služby, bude k dispozici nejdříve následující den. Ha.
Poslední hádanka, kterou jsem se rozhodla paní potrápit byla, zda si externí firma následující de po zabudování nového kusu starý kus odveze?
- Ne.
- ???
- To vyšleme auto extra další den.
Ha.
Prodebatovali jsme to s láskou mého života tam i zpět a došli k názoru, že nejjednodušší bude najmout šikovného pána s kombinačkami, který přivezenou lednici promptně zabuduje tak, aby si firma přivážející mohla zároveň starou bedýnku odvézt. Provedli jsme další hovor s callcentrem. A dozvěděli se, že pokud nevyužijeme laskavých služeb jejich externí firmy, chladnička expeditně podraží o tisícpětset korun.
- ???
Domluvili jsme se, že toto považujeme za novodobé pirátství a objednávku jsme stornovali.

Potom už to byla jen legrace a zábava.
Objednali jsme chladničku jinde, ti se s námi o závozu či odvozu raději vůbec nebavili. Přišel mi jen tichý a nenápadný mail, ve kterém se pravilo, že lednička skladem není a neví se kdy bude. Howgh.

Jelikož ani pána s kombinačkami se nám nedařilo najít, pokorně jsme se vrátili k původnímu e-shopu, kde jsme pod jiným jménem, aby nebyla ostuda, ledničku objednali znovu. Dozvěděli jsme se, že teď už máme smůlu, ve skladu nic není, ale když budeme hodní, za týden by něco mohlo přijít.
Byli jsme moc hodní. Dokonce jsme si objednali stejné martyrium jako prve, první den přivézt, čtvrtý zamontovat, šestý odvézt. Svět neměl chybu.

To bylo tuhle sobotu. Přijeli dva pánové, na zápraží energicky roztrhali všechny obaly a rozházeli polystyrenovou výstelku po zahradě, načež novou chladničku přinesli do kuchyně. Než jsme realizovali cokoliv, co by zavánělo převzetím zboží, J. si vzal do ruky pásmo, aby zjistil, že Boschka nám do skříně sice vejde, ale nebude se dát zavřít. Dvířka od ledničky i od mrazáku byla o dobrých pět centimetrů jinde, než kam sahalo naše obložení. Nechali jsme značně nasrané závozníky spotřebič odvézt a opět jsme zavolali callcentrum.

Pro ty, kdo doufají, že teď už jsme konečně dostali rozum, mám špatné zprávy. Objednali jsme nový kus, jiné značky, včetně vestavby a už teď se na duben moc těšíme!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Wolf_Ranger Wolf_Ranger | Web | 27. února 2017 v 12:35 | Reagovat

Moc pěkný článek. Popadal jsem se smíchy od začátku až do konce :)
Až do teď jsem nevěřil, jak těżké a složité, může být koupě něčeho tak každodenního jako je lednice. :D
Děkuji za rozveselení dne Vaším optimismem :)

2 ovesná vločka ovesná vločka | 27. února 2017 v 19:50 | Reagovat

Hledáme s mužem nové bydlení. Pronájem, neb na hypotéku nedosáhneme. Pronájem chceme nezařízený. Nemožné. V částečně zařízených bývá lednička. Velmi často vestavná. Budu ve svém kategorickém odmítání její existence ještě kategoričtější a tento článek budu předkládat jako důkaz oprávněnosti svého jednání. Díky. A přeji brzké úspěchy na poli uchovávání potravin.

3 Míša z Plzně Míša z Plzně | 28. února 2017 v 13:54 | Reagovat

No není to sranda zakoupit nový spotřebič.
Ale vzpomeňte si, za bolševika, se stály fronty na všechno a ani jsme nevěděli, jak to bude vypadat. Hlavně, že něco bylo.

4 Mirka Mirka | 28. února 2017 v 18:17 | Reagovat

Váš článek mě pobavil a donutil zavzpomínat na nákup naší lednice. Jednoho krásného slunného dne na dovolené v Itálii nás zastihla zpráva od starší dcery - doma se podělala lednice. Po telefonátu do servisu, kdy cena opravy byla nechutná, jsme se rozhodli dát dceři důvěru, aby zakoupila lednici novou. Na dovolené jsme měli časopis s článkem - Jak vybrat správnou lednici. Hned jsme dceři formou SMS zaslali parametry a druhý den došla odpověď - Lednice vašich snů neexistuje. Na pomoc přispěchal můj bratr, který nejenže oběhal elektro prodejny s naší dcerou, ale také lednici zaplatil,s tím, že se vyrovnáme, až budeme doma. A hádejte za jak dlouho jsme se dočkali nové lednice. V parném létě za rovných 6 týdnů - model volně stojící. Firmě ke cti jest, že nám zapůjčili model II. kategorie do dodání naší nové. Ta II. kategorie nevychladila ani pivo, katastrofální léto, od té doby nenávidím Bebe sušenky a trvanlivé salámy. Když nám odváželi starou lednici, neopomněli chlapci pronést něco ve smyslu - Paninko nepočítejte s tím, že ta nová vydrží to co tady ta stará. Něco ve smyslu, na shledanou po záruce. Hodně štěstí s novou lednicí.

5 Nikola Nikola | Web | 28. února 2017 v 19:10 | Reagovat

A nakonec této šílené a hodně reálné pohádky můžeme sdělit, že již adventní nákupy bylo možné krásně zchladit v nové zabudované ledničce, kterážto zabudována byla po téměř kompletním přestavění celé kuchyně. Nechť žijí firmy a jejich slogany typu nic není nemožné atd. Ne, vážně, dlouho jsem se tak nepobavila, i když, ona to asi taková zábava není. Díky za prodloužený život smíchem.

6 DorothyQuele DorothyQuele | E-mail | 18. července 2017 v 23:17 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170718

7 Aaaucedic Aaaucedic | E-mail | Web | 29. července 2017 v 13:39 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

https://veronasegwaytours.com/

8 Carolynbal Carolynbal | E-mail | 6. srpna 2017 v 3:17 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

9 Avia777hymn Avia777hymn | E-mail | 17. srpna 2017 v 2:06 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

авиабилеты онлайн дешево купить победа
билеты авиа кишинев дешево
купить билет +на самолет дешево сайт
дешевые авиабилеты акции москва
купить авиабилеты пенсионеру дешево аэрофлот официальный сайт

10 DorogiKRDS DorogiKRDS | E-mail | 24. srpna 2017 v 19:00 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в г. Краснодаре и г.Сочи. Решение любого вопроса по Благоустройству Краснодара и края. Под КЛЮЧ

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... 8 861 24-123-45
___________________________
муп благоустройство сервис ооо
анива благоустройство
сызрань мбу благоустройство телефон
благоустройство для детского сада
ткп 45-3.02-69-2007 02250 благоустройство территорий озеленение правила проектирования и устройства

11 Agustinnuaps Agustinnuaps | E-mail | Web | 11. září 2017 v 21:14 | Reagovat

cbd oil for dogs dosage for pain dosage of cbd oil for breast cancer <a href=https://goo.gl/FP4f4w>cbd oil for pain relief</a> how much cbd oil for pain relief

cbd oil side effects how much cbd oil for dogs with cancer <a href="http://www.academia.edu/34500740/Hemp_Milk_Health_Benefits_Nutrition_and_Side_Effects">best cbd oil for dogs with cancer</a> cbd oil for pain amazon

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama